İşletmeler Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar?

web tasarım nedir?

Markanızın büyümesini istiyor, internet aracılığıyla yeni müşterilere ulaşmak ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız, sizin mutlaka bir web siteniz olması gerekir. Küçük bir işletme olarak web siteniz sadece ürün veya hizmetinizi satmakla kalmaz potansiyel müşterilerinize ulaşarak marka bilinirliğinizi artırmanızı da sağlar.

Bir web sitesinin, işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olacağı konusunda şüpheleriniz varsa “İşletmeler Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar?” diye soruyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

1. Mevcut ve Potansiyel Müşterilerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz
On tüketiciden altısı, markaların dijital mecralarda kendi işleriyle ilgili çevrimiçi içerik sağlamaları gerektiğini, yarısından fazlası ise ürün bilgisi için doğrudan kurumsal web sitesini ziyaret etmek istediklerini belirtiyor.

2. Satışlarınızı Artırabilirsiniz
Tüketicilerin yüzde doksanı çevrim içi incelemelerin satın alma kararlarını etkilediğini iddia ediyor. “Kadınların Satın Alma Kararlarını Etkileyen Faktörler” başlıklı blog yazımızda da bahsettiğimiz gibi, tüketicilerin satın alma kararı vermeden önce ürünleri ve ürün yorumlarını aktif olarak inceliyor olması ürün veya hizmetinizi en iyi şekilde anlatabileceğiniz bir web sitesine sahip olmanız gerektiğini kanıtlar nitelikte.

3. Kurum Hikayenizi Anlatabilirsiniz
Başkalarının sosyal medya kanallarında sizin için neler söylediğini kontrol edemediğiniz doğrudur, ancak kurumsal bir web sitesi aracılığıyla kendi hikayenizi oluşturarak kamu algısını etkileyebilirsiniz.

Bir şirket blogu, işletmelerin marka mesajlarını, ürün veya hizmetin kullanım alanını açıklamak konusunda basılı reklamlardan çok daha hızlı bir şekilde çalışır. Ayrıca, web sitenize koyacağınız Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya kanallarının linkleri, kullanıcıların beğendikleri içeriği daha kolay paylaşmalarını sağlar.

6. Rakiplerinizin Önüne Geçebilirsiniz
Tüketiciler, satın alma yolculuğunu genellikle tavsiyeler ve sosyal mecralar üzerinden yapılan araştırmalar ile başlatır.

Araştırmalar gösteriyor ki tüketicilerin %72’si satın almadan önce incelemeleri ve yorumları okumak için çevrim içi kanallara başvuruyor. Ürün veya hizmetinizle ilgili araştırma yapan kullanıcıların rakiplerinizin web sayfasını ziyaret etmesini istemezsiniz, öyle değil mi?

7. Mağazanızı 7/24 Açık Tutabilirsiniz
Kimse sabah saat 3.30’da çalışmak istemez, ancak bazı tüketiciler alışveriş yapmayı sever. Bir işletme web sitesine veya e-ticaret mağazasına sahip olmak, yalnızca gündüz saatlerinde değil, her zaman ürünleri satabileceğiniz anlamına gelir.

Web siteniz üzerinden satış yaptıktan sonra G-Mail Reklamları, Facebook Reklamları gibi pazarlama araçlarıyla birleştirmek, yeni müşterilere ulaşmanıza ve tekrar satış yapmanıza yardımcı olur.

8. Google Arama Sonuçlarında Yer Alabilirsiniz
Tüketicilerin yüzde 81’i satın almadan önce çevrimiçi araştırma yapıyor. Bu, Google’a gidip bir veya daha fazla anahtar kelime girdikleri anlamına gelir. İşletmeniz için bir web siteniz yoksa, arama motoru sonuç sayfasında görünme şansı sıfırdır. Web sitenizi Google AdWords Reklamlarıyla destekleyerek arama sonuçlarında en üst sırada çıktığınız ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çalışması yaptığınız noktada mevcut ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önünüzde hiç bir engel kalmayacaktır.

9. Personeliniz İçin Bir Kaynak Merkezi Oluşturabilirsiniz
Müşterilere yardımcı olmanın yanı sıra, işletme web siteniz de kendi çalışanlarınızın yararına olabilir.

Ekibinize ihtiyaç duydukları her şeyi öğrenmelerine yardımcı olmak için videolar, öğretim materyalleri ve hatta dahili formlar içeren, sitede hiçbir yerde görülemeyen ve birine doğrudan bir bağlantı verilmedikçe bulunamaz bir gizli sayfa oluşturabilirsiniz.

10. Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi Sergileyebilirsiniz
Bir web sitesi sayesinde ürünlerinizi sergilemek veya hizmetlerinizi güzel resimlerle ayrıntılı olarak anlatmakla kalmaz, kararsız müşterilerin satın almak için başka bir yere gitmelerini engellersiniz.

Bütün bu sebepler doğrultusunda bir web sitesi yaptırmak isterseniz lütfen bize ulaşın. Yazılım Geliştirme Uzmanlarımız tasarım trendlerine uygun, kullanıcı dostu bir web sitesi hazırlamaktan memnuniyet duyacaktır.

www.fatihonline.com
Fethiye web tasarım, işletmeler için web tasarım

İşletmeler Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar?
Yazımıza oy veriniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

Yorumunuzu buraya yazın..