Neden Adwords’ü Kullanmalıyız?

blog-google-adwords-nedir

Neden Adwords’ü Kullanmalıyız?

2000 yılında Google, “Self-Service Advertising Program” adlı bir program yayınladı. Bu programın özelliği, reklamını kendin servis edebileceğin bir platform olmasıydı. Yani Google, online market olayını tamamen değiştirmişti.

İşte biz bu programı Google Adwords olarak biliyoruz ve Google, Adwords’ten 10 yıl içerisinde tam 42 Milyar dolar kar elde etmiş bulunmakta.

Daha önce Adwords’ü duymadıysanız ve bir fikriniz yoksa sizler için kısaca özetleyelim; Adwords, Google’ın sunduğu bir reklamcılık hizmetidir. Yani reklam veren kullanıcıların reklamları, aranılan kelimelerle ilişkilendirilip arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasına olanak tanıyor. Bunun için sizlerin doğru anahtar kelimeleri seçip, istediğiniz hedef kitleye ulaşmasını sağlaması gerekiyor.

Tüm bunların sonucunda da firmanızla ilgilenebilecek hedef kitleye ulaşmış oluyor ve çoğu rakibinizden bir adım önde oluyorsunuz.

Hala ilginizi çekmedi mi?

Muhteşem! Neden Adwords’u kullanmanız için işte 5 neden.

1-Esnek ve Ölçülebilir Yapıda Olması

Ölçümleme için en iyi kaynak sanırım, tıklanıldığı kadar ödeme sistemi olmasıdır. Ki bu sayede hedef kitlenize ulaşmış mısınız, tıklanmış mı, tıklanmamış mı anlayabiliyorsunuz.

Esneklikten kastım da şu ki; Firmanızın tüm ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde özelleştirebiliyorsunuz.

2-Search Engine Optimization (SEO)’dan Daha Hızlı Olması

İkisi arasında ki en önemli fark; SEO belirli bir sonuç alabilmek için uzun bir süre geçebilir. Haftalar ve aylar gibi. Bu da rakiplerinize karşı dezavantaj olur sizin açınızdan. Ama Adwords reklamlarında bu tarz bir durumla karşılaşmıyorsunuz. Adwords’e reklamı verince anında çalışır duruma geliyor ve ziyaretçi bilgisini anında görüntüleyebiliyorsunuz.

3-Bir Kere Daha Çekici

Adwords gelirinin ana kaynaklarından biri olması nedeniyle Google, devamlı olarak Adwords’ü geliştirip güncellemekte. Videolarda çıkan reklamlar ya da ürün listeli olan reklamlarda genelde daha çok tıklama görülüyor. Bu durum da reklam verenler ve Google için daha çok kar anlamına geliyor. Google bu yüzden, şuanda bile yeni reklam formatları üretmekte ve geliştirmekte.

4-Reklamınızın Maaliyetini Belirleyebilirsiniz!

Belki de Adwords ile ilgili en güzel şey budur. Gündelik olarak en yüksek maaliyet limiti belirleyebilirsiniz. Böylelikle ne kadar ödeyeceğinize de siz karar verebilirsiniz.
Limitinizi bu şekilde belirlerseniz, hem bütçenizi iyi değerlendirmiş olursunuz hem de sınırlarınızı bilirsiniz. Endişe duymanıza gerek kalmaz. Ki en kötü ihtimalde bile reklamınızın maaliyeti belirlediğiniz bütçeyi aşamaz. Tabii reklamın anlık olarak görünmesini isterseniz, bütçeyi biraz arttıradabilirsiniz.

5-Rakiplerinizi Sollamanızda Etkili Bir Yol

Adwords’u hız konusunda SEO ile karşılaştırınca Adwords daha ağır basıyor. Yani rakiplerinize karşı daha avantajlı bir durumda oluyorsunuz. Çünkü Adwords sizi çoktan arama motorlarında ön plana çıkartmış ve kullanıcılar tarafından görüntüleme almaya başlamış oluyorsunuz.

Peki ya rakipleriniz de Adwords kullanıyor ise? Açıkçası bu pek de sorun teşkil etmiyor. Çünkü artık Adwords, arama sonuçlarının %85’lik bölümünü kaplıyor ve Google şirketi daha fazla reklam verilmesini istiyor. Sonuç olarak rakiplerinizi sollamanın tek yolu yine Adwords’ten geçiyor. 🙂

Sizler için Google Adwords reklamlarınızı yönetebiliriz. Bizimle iletişime geçerseniz daha çok kazanırsınız.

www.fatihonline.com

Neden Adwords’ü Kullanmalıyız?
Yazımıza oy veriniz.

Yorumunuzu buraya yazın..